شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 15:56 منتشر شده در مورخ: 1401/05/27 شناسه خبر: 1890876
معاون وزیر صمت؛

شهرک های صنعتی آبادان باید توسعه یابند

شهرک های صنعتی آبادان باید توسعه یابند
علی رسولیان گفت: شهرک های صنعتی آبادان با استفاده از ظرفیت اراضی متعلق به منطقه آزاد اروند می تواند توسعه پیدا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، علی رسولیان معاون وزیر صمت امروز در سفر یک روزه خود به خوزستان از پروژه های عمرانی در حال اجرا در شهرک صنعتی شماره یک آبادان بازدید کرد.

 
وی از پروژه های بهسازی معابر به طول ۱۸ کیلومتر و با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان، روشنایی معابر  و تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی آبادان بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت دیگر پروژه های عمرانی فعال در این شهرک قرار گرفت.
 
 
همچنین رسولیان در طی این سفر یک روزه، طرح توسعه خط تولید شرکت صنعت الکتریک ایرانیان که در زمینه روشنایی، انواع لامپ های LED ، پروژکتور و ... است؛ را افتتاح کرد.
 
طرح توسعه این واحد تولیدی در زمینه صنعتی می باشد و انواع کلیدهای مینیاتوری، انواع کنتاکتور و محافظ جان تولید خواهد شد که به طور مستقیم برای ۶۰ نفر اشتغالزایی کرده است.
 
همچنین معاون وزیر صمت امروز طرح توسعه خط تولید شرکت شمس جاوید اروند که در زمینه تولید کامپاند پلیمری، گرانول پلیمری، وکس پرک پلی اتیلن فعالیت می کند را افتتاح کرد.
 
طرح توسعه این واحد تولیدی نیز شامل تولید پالت های پلاستیکی است که برای بازار هدف شرکت های پتروشیمی انجام خواهد شد و برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی داشته است.
 
 
رسولیان در حاشیه این سفر نیز از شرکت صنعتی ماهان پالایش بازدید کرد و در روند آخرین وضعیت این شرکت قرار گرفت.
 
وی در گفت و گو با مدیرعامل این شرکت مشکلات این واحد صنعتی راکد را بررسی کرد و قول پیگیری حل مشکلات به منظور بازگشت به تولید این واحد صنعتی را داد.
 
این واحد در حال حاضر به واسطه تعهداتی که دارد امکان فعالیت با تمام ظرفیت را ندارد و فعالیتش متوقف شده است.
 
 
معاون وزیر صمت در طی این سفر با شرکت در یک نشست همراه با عده ای از مسئولین به  بررسی مشکلات زیرساختی شهرک های صنعتی آبادان پرداخت و اظهار کرد: اگر محدوده اراضی شهرک های صنعتی آبادان توسعه یابند قطعا شاهد افزایش سرمایه گذاری در این شهرک های صنعتی خواهیم بود.
 
وی با تاکید بر توسعه شهرک های صنعتی آبادان با توجه به ظرفیت هایی موجود، افزود: در این راستا باید توسعه زیرساخت های مورد نیاز در اراضی مرتبط با این طرح توسعه در دستور کار قرار بگیرد.
 
رسولیان ادامه داد: بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان در زیرساخت های شهرک های صنعتی آبادان هزینه شده است. این هزینه کرد بیشتر از درآمدهایی بوده که سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی از واگذاری اراضی کسب کرده است.
 
وی با بیان اینکه بیشتر از درآمدها در زیرساخت های آبادان هزینه شده است، گفت: شهرک های صنعتی آبادان باید توسعه یابند. در این زمینه اراضی متعلق به منطقه آزاد اروند وجود دارد که می توان از آن ها برای توسعه شهرک های صنعتی آبادان استفاده کرد.
 
معاون وزیر صمت بیان کرد: شرکت شهرک های صنعتی متعهد می شود در صورت واگذاری زمین از سوی منطقه آزاد اروند زیرساخت ها را در این اراضی برای جذب سرمایه گذار آماده کند.
 
وی بیان کرد: سال گذشته ۷هزار هکتار به شهرک های صنعتی کشور اضافه شده است که ۳۵۰۰ هزار هکتار از آن به متقاضیان واگذار شد.
 
رسولیان در پایان گفت: همیشه باید زیرساخت ها برای سرمایه گذاری آماده باشد تا بتوانیم زمین صنعتی را به متقاضی واگذار کنیم.
 
لازم به ذکر است؛ علی مهدی پور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان، نماینده های مجلس، معاون اقتصادی استانداری خوزستان و جمعی دیگر از مدیران شهرستان در این بازدیدها علی رسولیان معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را همراهی کردند.
 
انتهای پیام/
 
 

 

https://support.dana.ir/news/1890876.html/share
ارسال نظر
نظرات