شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 23:31 منتشر شده در مورخ: 1401/05/21 شناسه خبر: 1889468
وزیر صنعت، معدن و تجارت در کرمان؛

اشتغال در عرصه معدن برای کرمان حیاتی است

اشتغال در عرصه معدن برای کرمان حیاتی است
سید رضا فاطمی امین خبر داد: در عرصه مس و فولاد باید کار بیشتر صورت گیرد تا جبران بعضی موارد شود و تولید ۱ میلیون تُن در ۶ سال آینده باید تأمین شود و بخش بزرگی از آن در استان کرمان اجراء شود که بیش از ۲۴۰ هزار همّت اشتغالزایی در این استان ایجاد خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از" راه آرمان" سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفرهای هیئت دولت در شورای اقتصادی استان با فعالان اقتصادی، گفت: یکی از خطاهایی که در حوزه معدن در حال حاضر وجود دارد خطای اولویت‌گذاری است که باید طبق برنامه حل و مرتفع شود.


وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: کشور ایران یک درصد جمعیت دنیا را به خود اختصاص داده است که به عبارتی یک درصد سنگ معدن دنیا نیز به ایران اختصاص دارد و ۷ درصد مس دنیا نیز از آن کشور ما است که با این قابلیت و ظرفیت می‌توان رشد و پیشرفت خوبی در این حوزه شاهد آن باشیم.

وی مطرح کرد: در حال حاضر کشور ایران به ۳۰ درصد فولاد نیاز دارد و براساس جوازهایی که صادر شده است قیمت و سود هر فرآورده نیز متفاوت است که باید تعادل در این زمینه نیز حفظ شود.

فاطمی امین عنوان کرد: در عرصه معادن، مس و فولاد باید کار بیشتری صورت گیرد و همچنین در مس عقب ماندگی بسیار زیادی وجود دارد که باید این مشکل رفع شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در بحث اکتشاف معدن عقب ماندگی احساس می‌شود که باید در شناسایی ذخایر کارهای بسیار خوب و اثرگذاری انجام شود که در این زمینه در بعضی از استان‌ها ذخایر بسیار خوبی اکتشاف شده است.

وی ابراز کرد: با مقیاس‌های کوچک می‌توان هزینه‌ها را کم کرد و کار را با بهره بهتر انجام داد که در دستور کار قرار گرفته است.

فاطمی امین افزود: یکی از اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت ایجاد ارتباط دو به دو بین استان‌های کشورهای دیگر با کشورهای ایران است که بحمدالله تاکنون خوب پیش رفته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: امیدوارم روزی تراز تجاری کشور بالا برود که مشکل تعهد ارزی نداشته باشیم و قانون مبارزه با کالای قاچاق و ارز این قانون را نیز تصریح کرده است.

وی خبر داد: در عرصه مس و فولاد باید کار بیشتر صورت گیرد تا جبران بعضی موارد شود و تولید ۱ میلیون تُن در ۶ سال آینده باید تأمین شود و بخش بزرگی از آن در استان کرمان اجراء شود که بیش از ۲۴۰ هزار همّت اشتغالزایی در این استان ایجاد خواهد کرد.

فاطمی امین گفت: باید قیمت پایه گمرکی از طریق سامانه جامع تجارت متصل شود تا قیمت‌های داخلی واقعی‌تر شوند و خیلی از مشکلات با تعهد ارزی حل و فصل خواهد شد.

وی تاکید کرد: معدن‌کار باید واقعاً معدن‌کار باشد و نسبت به کار خود تخصص داشته باشد و به سمتی پیش برود که بازار شفاف و درست پیش برود تا مشکلات نیز حل شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: قیمت لاستیک با وجود محدودیت‌هایی که وجود دارد باید قیمت‌ها را با قیمت‌های جهانی در توزان قرار دهیم تا نرخ اصلی حفظ شود.

 فاطمی امین خاطر نشان کرد: در صنعت خودروسازی باید عرضه خودرو به نحوی زیاد باشد تا تقاضای خودرو در نسبت حفظ شود و قیمت خودرو به یک ثبات خوبی برسد.

انتهای پیام/

https://support.dana.ir/news/1889468.html/share
ارسال نظر
نظرات