شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 22:30 منتشر شده در مورخ: 1401/05/15 شناسه خبر: 1888338

رکورد جدید عبور کشتی‌ها از کانال سوئز

رکورد جدید عبور کشتی‌ها از کانال سوئز
رئیس اداره کانال سوئز می‌گوید که عبور و مرور کشتی‌ها از کانال سوئز همزمان با هفتمین سالروز تاسیس کانال جدید سوئز رکورد شکسته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روسیا الیوم، «اسامه ربیعی» رئیس اداره کانال سوئز امروز شنبه گفت که در هفتمین سالروز تاسیس کانال جدید سوئز، حرکت ناوبری در این کانال با عبور ۸۹ کشتی از هر دو جهت و جابجایی مجموع ۵.۲ میلیون تن بار خالص، بالاترین نرخ عبور روزانه کشتی‌ها را در تاریخ کانال به ثبت رساند.

وی افزود: تعداد کشتی‌های عبوری از شمال کانال به ۴۴ کشتی با تناژ خالص سه میلیون تن می رسد و ۴۵ فروند کشتی هم از مسیر جنوب در مسیر ناوبری جدید کانال با مجموع تناژ خالص ۲.۲ میلیون تن عبور کرده است.

ربیعی تاکید کرد: نرخ روزانه ترانزیت از کانال سوئز پس از افتتاح پروژه کانال جدید سوئز افزایش قابل توجهی داشته است، به نحوی که میانگین ترانزیت روزانه کشتی‌های عبوری از کانال از ۴۸ کشتی قبل از پروژه کانال جدید به ۶۲ کشتی افزایش یافته است.

وی گفت: رکوردهای ثبت شده توسط حرکت ناوبری در این کانال به دلیل پروژه کانال جدید سوئز است که منجر به افزایش ظرفیت کانال و بالا بردن کارایی آن برای پذیرش نسل فعلی و آینده کشتی‌های غول‌پیکر با محموله‌های عظیم و زیردریایی‌های بزرگی است که زرادخانه‌های کشتی‌های جهانی در حال ساخت آن‌ها هستند .

امروز شنبه کشتی غول پیکر کانتینری COSCO SHIPPING PISCES با مجموع باری به وزن ۲.۲ هزار تن از سمت شمال کانال ، وارد شد که از مبدا انگلیس به مقصد سنگاپور در حرکت است.

از سمت جنوب کانال سوئز نیز کشتی کانتینری OOCL SCANDINAVIA با پرچم هنگ کنگ  با ظرفیت بار 220 هزار تُنی خود با عبور از کانال، از مبدا سنگاپور به مقصد بریتانیا در حرکت است.

ربیعی اخیر هم گفته بود که مصر  در سال مالی منتهی به 30 ژوئن 7 میلیارد دلار از محل عبور کشتی‌ها از کانال سوئز درآمد داشته که نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد کرده است.

دلیل افزایش درآمد مصری‌ها رشد تعداد کشتی‌های باری عبوری از این کانال بوده که نسبت به سال قبل 10.9 درصد رشد کرده است.

کانال سوئز کوتاه‌ترین مسیر آبی بین آسیا و اروپاست و یکی از اصلی‌ترین منابع تامین ارز خارجی دولت مصر به شمار می‌رود.

سال 2015 بود که مصر روند تعریض کانال سوئز را آغاز کرد و قرار شده این پروژه در سال 2023 به اتمام برسد. این اقدام باعث شده تا درآمد مصری‌ها از این کانال افزایش یابد.

مصر گفته در سال مالی منتهی به روز 30 ژوئن 22 هزار و 32 کشتی از کانال سوئز عبور کردند که رشدی 15.7 درصدی داشته است.

https://support.dana.ir/news/1888338.html/share
ارسال نظر
نظرات