شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:34 منتشر شده در مورخ: 1401/05/15 شناسه خبر: 1888307

واکنش روسیه به حمله رژیم صهیونیستی به غزه

واکنش روسیه به حمله رژیم صهیونیستی به غزه
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به حمله رژیم صهیونیستی به غزه واکنش نشان داده و خواستار ممانعت از وقوع تقابل تمام عیار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه به حمله رژیم صهیونیستی به غزه واکنش نشان داد.

به نوشته وبگاه شبکه «العربیه»، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مسکو به طور جدی بابت دور جدید خشونت میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها نگران است».

در این بیانیه آمده است: «دور جدیدی از تشدید تنش را ارتش اسرائیل با گشودن آتش به سمت نوار غزه در تاریخ پنجم آگوست آغاز کرد که پاسخ گروه‌های فلسطینی با بمباران گسترده را در پی داشت».

زاخاروا افزود، مسکو با نگرانی عمیق این تحولات را دنبال می‌کند که ممکن است به شروع تقابل نظامی تمام عیار و وخامت بیشتر وضعیت اسفناک انسانی در نوار غزه منجر شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه همچنین گفت: «از همه طرف‌های درگیر می‌خواهیم حداکثر خویشتن‌داری را اعمال و از تشدید خصومت‌ها جلوگیری کنند و فوراً آتش‌بس اعلام کنند».

حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه از عصر دیروز (جمعه / ۱۴ مرداد) تحت عنوان «صبح صادق» آغاز شد و تا امروز (شنبه) همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، از روز گذشته تاکنون ۱۳ فلسطینی از جمله «تیسیر الجعبری» فرمانده ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین در حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیده‌اند.

گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه از صبح امروز شهرک‌های صهیونیستی مجاور باریکه غزه را در پاسخ به حملات جنگنده‌های صهیونیستی هدف حمله راکتی و خمپاره‌ای قرار دادند.

ارتش رژیم صهیونیستی، امروز (شنبه)، در بیانیه‌ای اعلام کرد که برآورد می‌کند حملات دست‌کم تا یک هفته دیگر همچنان ادامه داشته باشد.

https://support.dana.ir/news/1888307.html/share
ارسال نظر
نظرات