شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 19:34 منتشر شده در مورخ: 1401/05/15 شناسه خبر: 1888272
برای چهارمین بار؛

مصرف برق در استان مرکزی رکورد زد

مصرف برق در استان مرکزی رکورد زد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت:مصرف برق برای چهارمین بار در استان مرکزی، رکورد زد و به یک هزارو ۲۶۰مگاوات در هفته دوم مرداد ماه رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود محمودی در گفتگو با دیارآفتاب؛ اظهار کرد: وجود بارش های موسمی و ابرهای همرفتی باعث گرمای شدید و غیرقابل تحمل می شود که  این موضوع باعث افزایش مصرف برق می شود.

 وی بابیان اینکه نیاز مصرف در هفته دوم مرداد در کشور و استان افزایش یافته است، افزود: نیاز مصرف دراستان مرکزی در هفته سوم مرداد به ۱۳۰۰مگاوات نزدیک می شود‌.

 وی اظهار کرد: با این شرایط ضرورت دارد در این ایام گرم تمامی مشترکین برق به ویژه صنایع و کشاورزان به میزان ۲۵۰مگاوات مراقبت لازم و همکاری در طرح های مدیریت مصرف برق را عمل آوردند و با کاهش مصارف غیرضروری بویژه در ساعات اوج بار همراهی و همکاری لازم با مجموعه صنعت برق استان برای تأمین برق مطمئن و پایدار برای مشترکان فراهم کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: امید است با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی مشترکین بویژه مشترکین خانگی روزهای باقیمانده تابستان با موفقیت عبور شود.

محمودی بیان کرد: عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعت‌های اوج بار (۱۳تا ۱۷:۳۰ و۲۰:۳۰تا ۲۳)، استفاده از روشنایی روز، استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف نظیر اس ام دی‌ها و ال‌ای دی‌ها، تنظیم دمای آسایش روی۲۶ درجه و استفاده از دور کند کولر آبی و نصب سایبان بر روی کولرهای آبی را از جمله ساده و کم هزینه‌ترین روش‌های مدیریت مصرف است.

انتهای پیام/

 

https://support.dana.ir/news/1888272.html/share
ارسال نظر
نظرات