شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:03 منتشر شده در مورخ: 1401/05/07 شناسه خبر: 1886259

تشریح وضعیت جوی جاده های کشور

تشریح وضعیت جوی جاده های کشور
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور جدیدترین وضعیت جوی جاده های کشور را اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  سرهنگ احمد شیرانی با اشاره به وضعیت محورهای دارای انسداد گفت: جاده چالوس و آزادراه تهران - شمال (مسیر رفت و برگشت) از ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته به علت بارندگی شدید و احتمال نشست آسفالت تا اطلاع بعدی مسدود هستند.

 
وی افزود: محور هراز با توجه به ادامه عملیات پاکسازی گل و لای تا اطلاع بعدی مسدود است و جاده سولقان به امامزاده داوود (ع) هم به علت ادامه پاکسازی سطح جاده مسدود است.
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور گفت: در حال حاضر مسیرهای جایگزین جاده فیروزکوه و آزادراه قزوین رشت برای تردد به استان‌های شمالی و بالعکس باز و وضعیت ترافیک روان دارد.
 
وی ادامه داد: بیشتر مسیرهای مسدود در روز گذشته بازگشایی شده و تعدادی از جاده‌های اصلی شامل شهداد-نهبندان، ریگان - ایرانشهر و زاهدان - میرجاوه کماکان مسدود است.
 
شیرانی خاطرنشان کرد: جاده بندر خمیر - بندرلنگه محدوده روستای کنخ تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین بندرخمیر - دژگان - بندرلنگه انجام می‌شود.
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با اشاره به وضعیت جوی حاکم بر جاده‌ها گفت: برخی از محورهای استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، تهران، قم، اصفهان، یزد، چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، فارس، کرمان و بوشهر درگیر با وزش باد و طوفان و بارندگی هستند.
 
وی به رانندگان توصیه کرد و گفت: وزش باد شدید باعث بروز پدیده گرد غبار و کاهش میدان دید رانندگان می‌گردد و احتمال وقوع تصادفات زنجیره‌ای را افزایش می‌دهد. بارندگی‌ها باعث افزایش لغزندگی سطح جاده‌ها می‌شود و رعایت سرعت مطمئنه و افزایش فاصله طولی با خودرو جلویی در این شرایط ضروری است.
 
شیرانی افزود: رانندگی در این شرایط نیازمند رعایت احتیاط بیشتر و آمادگی کامل در مواجه با این شرایط است. به رانندگان خصوصاً در بخش حمل کالا و مسافر توصیه می‌کنیم در این ایام زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند و با احتیاط بیشتر و کاهش سرعت رانندگی نسبت به شرایط عادی مسافرت کنند و از قبل سفر، شرایط جوی طول مسیر را مطلع شوند.
 
منبع: مهر
https://support.dana.ir/news/1886259.html/share
ارسال نظر
نظرات