شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 09:48 منتشر شده در مورخ: 1401/05/05 شناسه خبر: 1885774
رئیس اداره برق شهرستان بویراحمد خبر داد؛

سارقان در یاسوج مشکل‌ساز شدند/ دستگیری ۶۰ سارق

سارقان در یاسوج مشکل‌ساز شدند/ دستگیری ۶۰ سارق
رئیس اداره برق شهرستان بویراحمد در خصوص خاموشی های برق در شهرک میلاد یاسوج واکنش نشان داد و از نقش سارقان در این خاموشی ها توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح زاگرس تعدادی از شهروندان در شهرک میلاد یاسوج با ابراز گلایه  از خاموشی ها مکرر برق در محل سکونت خود مطالبی را عنوان کردند، و اذعان داشتند: در شهرک میلاد شاهد قطعی مکرر برق هستیم و این قطعی ها بدون اطلاع قبلی است.

این شهروندان قطعی های بدون اعلام قبلی را سبب خسارت به وسایل خانگی خود دانستند و اظهار داشتند: خانواده هایی وجود دارد که در اثر این خاموشی ها، وسایل منازل آنها دچار سوختگی شد.
 
ساکنین شهرک میلاد خواستار بررسی مشکل خاموشی برق در محل سکونت  خود شدند و عنوان کردند: مسئولان برق در شهرستان بویراحمد این مشکل را مورد بررسی و حل قرار دهند.
 
در این رابطه رئیس اداره برق شهرستان بویراحمد در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: در اداره کل مرکز دیسپاچینگ  یا مرکز کنترل،  قطعی ها برق را در ساعت، دقیقه و حتی ثانیه ثبت می کند بنابراین خاموشی ها با برنامه و بی برنامه  در هر حالت ثبت می شود. 
 
کاظم رزمه سرقت را عامل مهم قطعی مکرر برق در شب ها و حتی روزها اعلام کرد و گفت: سرقت سبب خاموشی بدون برنامه می شود و به این دلیل که سارق درصدد سرعت عمل و سرقت کابل های برق است، سبب سوختگی وسایل برقی شهروندان می شود. 
 
وی به سرقت های مکرر شبانه تا ۱۵ الی ۲۰ مورد در شب و حتی سرقت های روزانه کابل ها اشاره داشت و ادامه داد: نیروی انتظامی با تلاش های که صورت داد حدود ۶۰ الی ۷۰ سارق را دستگیر کرد و حتی در یک شب حدود ۹ سارق دستگیر شدند اما حجم سرقت ها بالا است.
 
رزمه گفت: یکی از علت های مهم خاموشی ها بدون برنامه سرقت است که در صبح، ظهر و عصر مشاهده می شود و خاموشی ها به صورت ثانیه به ثانیه  در مرکز کنترل ثبت می شود. 
 
این مسئول در ادامه  به ۱۸۰ کیلومتر کابل کشی برق  در سال ۱۴۰۰ درامامت، گلستان ها ، ابن سینا، باهنرها شهر یاسوج  اشاره داشت و گفت: حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد  شبکه برق کابل کشی شده است و مابقی به پیمانکار واگذار شده است.
 
انتهای پیام/
https://support.dana.ir/news/1885774.html/share
ارسال نظر
نظرات