شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 21:11 منتشر شده در مورخ: 1401/05/02 شناسه خبر: 1885212
صعود ریگی و فرجی به فینال

بوکس بین المللی کویت| ۴ برنز سهم ایران تا پایان روز چهارم

بوکس بین المللی کویت| ۴ برنز سهم ایران تا پایان روز چهارم
با پایان رقابت‌های مرحله نیمه‌نهایی تورنمنت بین‌المللی کویت، مصطفی ریگی و باقر فرجی به فینال رقابت‌ها صعود کردند و سجاد محمدپور، شاهین موسوی، حسین میراحمدی و طوفان شریفی بر سکوی سومی ایستادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون بوکس، اولین دوره تورنمنت بین‌المللی بوکس کویت در گروه مردان با حضور 72 بوکسور از 22 کشور، از عصر روز 30 تیرماه در فدراسیون بوکس کشور کویت آغاز و فردا (دوشنبه - سوم مردادماه) به پایان می‌رسد.

ایران با 6 نماینده و حمایت مالی شرکت "زنوبر ایرانیان" در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کرده که هر 6 نماینده کشورمان موفق به راهیابی به مرحله نیمه‌نهایی شدند؛ در پایان رقابت‌های امروز (یکشنبه – دوم مردادماه) مصطفی ریگی و باقر فرجی با شایستگی به فینال رقابت‌ها راه پیدا کردند و سجاد محمدپور، شاهین موسوی، حسین میراحمدی و طوفان شریفی بر به نشان برنز رسیدند.

مصطفی ریگی بوکسور وزن 51 کیلوگرم کشورمان برای صعود به فینال ابتدا برابر "ارگونال صبری" از بلغارستان مبارزه کرد و با برتری 3 بر 2 مقابل حریف قدرتمند خود به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد. وی در مرحله نیمه‌نهایی نیز به مصاف "منصور مبارک" از کویت رفت و 5 بر صفر پیروز شد.

باقر فرجی بوکسور وزن 63.5 کیلوگرم ایران نیز برای فینالیست شدن در گام اول "حسن الفتحلی" نماینده میزبان را 5 بر صفر شکست داد؛ وی در دومین مبارزه با "موا الخامری" نماینده یمن مبارزه کرد و در دیداری یک طرفه حریف خود را 5 بر صفر شکست داد تا کسب مدال برنز خود را قطعی کند. فرجی در دیدار نیمه‌نهایی "یحیی سامی" از عراق را 5 بر صفر شکست داد.

اما سجاد محمدپور بوکسور وزن 57 کیلوگرم ابتدا برابر "بیای جوخادار" از سوریه قرار گرفت که موفق شد این دیدار را با نتیجه 5 بر صفر به نفع خود به پایان برساند اما در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف "ساراوات سوکست" از تایلند رفت که علی‌رغم شایستگی نتیجه را 4 بر یک واگذار کرد و بر سکوی سومی این دوره از رقابت‌ها ایستاد.

حسین میراحمدی بوکسور وزن 80 کیلوگرم کشورمان در اولین دیدار برابر "راکئان التقفی" از عربستان با نتیجه 5 بر صفر به برتری رسید و در دومین مبارزه نیز برابر "ویلیام روسنوف" از بلغارستان قرار گرفت و در دیداری تماشایی مقابل حریف خود به برتری 4 بر یک رسید اما در دیدار مرحله نیمه‌نهایی به مصاف "ارکین عدلبیک" از قزقیزستان دارنده دو مدال برنز آسیا 2019 و 2021 رفت که نتیجه واگذار کرد و به مدال برنز رسید.

شاهین موسوی دیگر نماینده این وزن در اولین پیکار مقابل  "رهماندو هالیمولاتی"  از چین در دیداری یک طرفه به برتری 5 بر صفر رسید اما در دیدار مرحله نیمه‌نهایی به مصاف "دیلشودبیک روزمتوف"نایب قهرمان جهان 2019 و قهرمان آسیا 2021 از ازبکستان رفت و با وجودی عملکردی قابل قبول و در دیداری نزدیک نتیجه را 3 بر 2 واگذر کرد و نشان برنز را بر گردن آویخت.

طوفان شریفی بوکسور وزن 92 کیلوگرم در اولین پیکار "رشید مهرینفر" از بحرین را 5 بر صفر شکست داده بود اما در دیدار مرحله نیمه‌نهایی به مصاف "دیوربیک اورالوف" حریف قدرتمند ازبک رفت و با واگذاری نتیجه به نشان برنز رسید.

فردا(دوشنبه - سوم مردادماه) و در روز پایانی مسابقات، مصطفی ریگی در دیدار نهایی وزن 51 کیلوگرم  به مصاف “عبدومجید مانوپوف” از ازبکستان خواهد رفت و باقر فرجی نیز در فینال وزن 63.5  کیلوگرم با “خوناتیپ پیدنوچ” از تایلند مبارزه خواهد کرد.

علیرضا استکی به عنوان سرمربی و غلامرضا کریمی به عنوان مربی هدایت این نفرات را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

https://support.dana.ir/news/1885212.html/share
ارسال نظر
نظرات