شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 18:49 منتشر شده در مورخ: 1401/04/12 شناسه خبر: 1880612
معاون بین‌الملل قوه قضائیه:

سالانه 1800 نفر از زنان در آمریکا به قتل می‌رسند

سالانه 1800 نفر از زنان در آمریکا به قتل می‌رسند
کاظم غریب آبادی با بیان اینکه بیش از 4هزار نفر سالانه در زندان‌های آمریکا جان خود را از دست می‌دهند؛ گفت: از سویی سالی 1800 فقره قتل زنان را در آمریکا شاهد هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کاظم غریب آبادی معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه در همایش « افشای حقوق بشر آمریکایی» که عصر امروز در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد، با اشاره به جنایات آمریکا گفت: 135 هزار نفر از زنان ارتش آمریکا طی 10 سال مورد تعرض جنسی قرار گرفتند؛ این رعایت حقوق زن است که آمریکا مدعی آن است؟!

وی ادامه داد: بیش از 500 هزار نفر از زنان در ارتش آمریکا طی 10 سال شکایت خودشان مبنی بر آزار جنسی را ثبت کرده‌اند.

غریب‌آبادی تاکید کرد: بیش از 4 هزار نفر سالانه در زندان‌های آمریکا جان خود را از دست می‌دهند. از سویی سالی 1800 فقره قتل زنان را در آمریکا شاهد هستیم.

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به فروش سلاح به کشورها از سوی آمریکا یادآور شد: در 40 سال گذشته به طور متوسط سالی 35 هزار نفر در اثر خشونت اسلحه جان خود را از دست دادند.

غریب آبادی گفت: 15 کشور از جمله آمریکا، صدام را به سلاح شیمیایی مسلح کردند؛ اینها باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه  ایران بزرگترین قربانی تروریسم است، افزود: بیش از 12 هزار نفر از مردم ما بر اثر بکارگیری سلاح شیمیایی به شهادت رسیدند.

غریب آبادی ادامه داد: کشورهایی که نظام پادشاهی و سلطنتی دارند برای ما شعار حقوق بشر سر می‌دهند! البته درد آنها حقوق بشر نیست.

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه افزود: آمریکا و کشورهای غربی از حقوق بشر برای استانداردسازی، مفهوم سازی و ترویج فرهنگ خودش استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: تحمیل یک الگو به دیگر کشورها به عنوان حقوق بشر قابل قبول نیست.

غریب‌آبادی تاکید کرد: به برخی کشورهای ناقض حقوق بشر به خاطر اینکه تحت حمایت آمریکا و غربی‌ها هستند هیچ انتقادی نمی‌شود و هیچ گزارشگری علیه آنها داده نمی‌شود و هیچ قطعنامه‌ای علیه آنها صادر نمی‌شود.

انتهای پیام؛

https://support.dana.ir/1880612
ارسال نظر
نظرات