شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1401/04/09 شناسه خبر: 1879813
نماینده شیروان خبر داد؛

کلنگ‌زنی ۲ کارخانه صنعتی در شیروان

کلنگ‌زنی ۲ کارخانه صنعتی در شیروان
علی جدی از کلنگ زنی دو کارخانه تولیدی_صنعتی، فردا جمعه همزمان با سفر فاطمی امین، وزیر صمت در شیروان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی جدی، نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصراترک، گفت: یکی از این پروژه ها، کارخانه فروسیلیکو منگنز با یک هزار و 400 میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی که مطالعات این طرح از یک سال گذشته آغاز شده و هم اکنون بعد از تحویل زمین در مرحله کلنگ زنی قرار گرفته است.


نایب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: بخشی از مواد اولیه مورد نیاز این کارخانه از منطقه خراسانات و بخشی نیز به صورت وارداتی تامین می شود.

وی در پاسخ به اینکه چرا این پروژه در فاصله یک هفته ای پس از سفر رئیس جمهور کلنگ زنی می شود، اظهارکرد: رئیس جمهور در سفرهای استانی کلنگ زنی پروژه ندارند در عین حال این پروژه ، پروژه تولیدی_ صنعتی است که این چنین پروژه ها در سایر نقاط کشور نیز کلنگ زنی شده اند.

وی با بیان اینکه بهره برداری از این پروژه باعث تکمیل زنجیره فولاد کشور می شود، افزود: با تولید این محصول بخش زیادی از نیاز کارخانجات فولاد استان و کشور رفع خواهد شد و واردات فرو سیلکو منگز کم می شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین در این سفر پروژه دانش بنیان با سرمایه گذاری 150 میلیارد تومانی بخش خصوصی نیز کلنگ زنی می شود.

جدی شایعات مطرح شده مبنی بر تبلیغاتی بودن کلنگ زنی این پروژه و ارتباط آن با استیضاح وزیر صمت را رد کرد و گفت: مطالعات و اقدامات اولیه این طرح در دوره وزیر صمت پیشین انجام شده است و هم اکنون آماده کلنگ زنی شده است.

انتهای پیام/گ

https://support.dana.ir/1879813
ارسال نظر
نظرات