شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:22 منتشر شده در مورخ: 1401/04/07 شناسه خبر: 1879223
مشاور خانواده:

کرونا، آمار طلاق ناشی از تجملگرایی را کاهش داد

کرونا، آمار طلاق ناشی از تجملگرایی را کاهش داد
الهام صابری گفت: تجملگرایی در جشن‌های عروسی در حال عادی‌سازی در جامعه است و بخش قابل توجهی از آمارهای طلاق در شهرهای بزرگ از جمله البرز به این مهم بر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ الهام صابری مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: تجملگرایی در جشن های عروسی در حال عادی‌سازی در جامعه است و بخش قابل توجهی از آمارهای طلاق در شهرهای بزرگ از جمله البرز به این مهم بر می‌شود.

وی ادامه داد: اجاره خودروهایی با مدل بسیار بالا و گرفتن بادیگارد برای عروس و داماد اصلا در فرهنگ جشن‌های ایرانیان جایگاهی نداشته و ندارد.
 
صابری افزود: زوجین درگیر تجملات می شوند و از اصل زندگی، یعنی آرامش توام با عشق و محبت دور می شوند.
 
این مشاور خانواده تصریح کرد: بسیاری از جشن های ازدواج به دلیل تجملگرایی در همان آغاز به طلاق منجر می شود.
 
وی گفت: دین اسلام با شادی و جشن مخالفتی ندارد اما همه چیز را در حد و اندازه و تابع دین می پذیرد که اگر این مهم در جشن های عروسی رعایت شود، بخش قابل توجهی از آمارهای طلاق کاهش می یابد.
 
صابری ادامه داد: با فروکش شدن کرونا، جشن های عروسی مجدد در حال برگزاری است و تجملات این جشن ها بر آمارهای طلاق افزوده است.
 
این مشاور خانواده افزود: کرونا، صدمات جبران ناپذیری بر بدنه جامعه و مردم وارد کرد اما آمارهای طلاق در بخش تجملگرایی را به شدت کاهش داد، زیرا زوجین برای سلامت اعضای خانواده خود مجبور بودند، دور جشن ‌های آنچنانی را خط بکشند و زندگی را با سادگی آغاز کنند.
 
وی در خاتمه خاطرنشان کرد: خوشبختی در سادگی است و زوجینی که این مهم را در آغاز زندگی رعایت می کنند، زندگی بسیار شادی را تجربه می کنند.
 
انتهای پیام/
https://support.dana.ir/1879223
ارسال نظر
نظرات