شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 21:38 منتشر شده در مورخ: 1401/02/24 شناسه خبر: 1838848
گزارشم در هیأت دولت درباره تنیس مورد توجه اعضا قرار گرفت؛

سجادی: خجالت‌زدۀ فدراسیونِ بابرنامۀ تنیس شده‌ایم/ شرکت توسعه در اختیار وزارت‌خانه نیست؛ تنیس باید زمین ۲۴ ساعته داشته باشد

سجادی: خجالت‌زدۀ فدراسیونِ بابرنامۀ تنیس شده‌ایم/ شرکت توسعه در اختیار وزارت‌خانه نیست؛ تنیس باید زمین ۲۴ ساعته داشته باشد
وزیر ورزش و جوانان گفت: بهتر این است که فدراسیون تنیس مثل برخی از فدراسیون‌ها، مکان ورزشی در اختیار خودش به صورت شبانه‌روز داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ سیدحمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه برگزاری رقابت‌های تنیس تور جهانی رده جوانان اظهار داشت: به عزیزی رئیس فدراسیون و همکارانش خسته نباشید می‌گویم که میزبانی‌های شایسته‌ای در این رده از مسابقات گرفتند. این اتفاق برای اولین بار و برای آن تلاش زیادی به خرج دادند. ان‌شاءالله ما در وزارت ورزش و جوانان با عملکردمان و در اختیار گذاشتن امکانات مورد نیاز، حمایت‌های مادی و معنوی و اینکه در کنارشان باشیم، پاسدار زحمات این عزیزان خواهیم بود.

وی در ادامه بیان داشت:  چهره‌های جوان و ارزشمندی در این مسابقات حضور داشتند، به ویژه مشکات الزهرا صفی که که حتی خاطرمان هست پس از حضور او در گرند اسلم استرالیا، اولین جلسه‌ای که در هیئت دولت بودم، بخشی از گزارشم را به تنیس اختصاص دادم به ویژه این بازیکن آینده ساز و چهره درخشان تنیس کشورمان. گزارشی که من در هیئت دولت تقدیم کردم، مورد توجه اعضا قرار گرفت.

وزیر ورزش و جوانان درباره وضعیت فدراسیون عنوان داشت: تنیس روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارد و آینده خوبی در پیش دارد. برنامه خوبی در فدراسیون مدون شده. احساس‌مان این است که یکی از فدراسیون‌های برنامه محور، فدراسیون تنیس است، اما کمی از نظر امکانات کمی خجالت‌زده این فدراسیون بوده‌ایم و شرایط برای‌مان کمی محدودیت‌هایی ایجاد کرده بود. امیدوارم با قرار دادن حداقل امکانات مورد نیاز فدراسیون، بتوانیم در اجرای برنامه‌های فدراسیون بهتر از گذشته کمک کنیم. سال سختی را پیش‌رو داریم و امیدوارم هستم که تنیس ما در رده بزرگسالان نیز بر مدار موفقیت باشد. در خصوص جوانان نیز فکر می‌کنم امروز می‌توانیم بارقه‌های امید را شاهد باشیم و امیدوارم فدراسیون موفق باشد.

او همچنین تصریح داشت: یکسری اماکن ورزشی در اختیار شرکت توسعه است. صددرصد شرکت توسعه در اختیار وزارت ورزش نیست. در واقع این شرکت دولتی است، یک مجمع دارد و سایر وزارتخانه‌ها هم هستند. ما نمی‌توانیم اماکن ورزشی آن را به دست خودمان اداره کنیم و به بهره‌برداری برسانیم. طبیعتاً دستگاه‌های نظارتی هم همین ایراد را می‌گیرند. از زمین‌های تنیس مجموعه ورزشی انقلاب هر کدام که تحویل شرکت توسعه می‌شود، با برنامه‌ریزی قبلی به سمت مزایده می‌رود. زمین‌های تنیس این اتفاق برایش افتاد، منتهی ما محدودیتی در استفاده از اماکن ورزشی نداریم. بهتر این است که فدراسیون تنیس مثل برخی از فدراسیون‌ها، مکان ورزشی در اختیار خودش به صورت شبانه‌روز داشته باشد.

سجادی در این باره تاکید داشت: من به دنبال این اتفاق هستم، اما واقعیت این بود که قیمت کارشناسی که برای زمین‌های تنیس مجموعه انقلاب زده بودند، اطلاع رسانی شد و افرادی نیز در مزایده شرکت کردند. ما زمین‌ها گران نکردیم. در واقع یک قیمت کارشناسی وجود داشت، مزایده به صورت قانونی برگزار شد و عددی که در این مزایده شرکت کردند، کل زمین‌ها با سه، چهار بهره‌بردار ۶۸ میلیارد تومان برای سه سال به اجاره رفته. در استادیوم شیرودی، مجموعه استقلال، مجموعه آزادی و مجموعه انقلاب و هر جای دیگری که وزارت ورزش زمین تنیس داشته باشد، فدراسیون اگر اراده کند، ما زمین در اختیارشان قرار می‌دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که این آیا این اتفاق به صورت رایگان رخ خواهد داد یا خیر؟ اذعان داشت: شرایط این مسئله را تعیین می‌کنیم. فرقی بین وزارت ورزش و تنیس نیست. فدراسیون هم اگر بخواهد اجاره بها بدهد، وظیفه داریم که در خدمتشان باشیم و تقدیمشان کنیم. به قول قدیمی‌ها این جیب و آن جیب ندارد. در واقع مسئله مهم، کانال پرداخت آن است و فقط باید شکل قانونی کار رعایت شود. ساعت‌هایی از زمین‌ها از گذشته تاکنون در اختیار فدراسیون است، ولی عزیزی عنوان کرد که این مدت زمان کم است. 
 
سجادی در پایان گفت:به عنوان یک چهره ورزشی می‌دانم که چهار ساعت در یک روز زمان کافی نیست. ما با فدراسیون سر میز مذاکره بودیم و باز هم هستیم. شرکت توسعه وظیفه خود می داند که در اختیار ورزش باشد، به ویژه رشته تنیس. مشکلی از نظر در اختیار گذاشتن زمین نداریم، ولی ایده‌آل این است خودم هم اذعان می‌کنم که کُورت‌هایی را از زمین‌های تنیس شناسایی و پیش‌بینی کنیم که بتوانیم ۲۴ ساعته در اختیارشان بگذاریم تا هر ساعتی از شبانه‌روز که نیاز دارند، بهره‌برداری کنند. این بهترین نظر فنی است و به سمت اجرای آن می‌رویم.
 
انتهای پیام/
https://support.dana.ir/1838848
ارسال نظر
نظرات