شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 18:06 منتشر شده در مورخ: 1401/02/24 شناسه خبر: 1838806
استارت کار من در تیم ملی در رده بزرگسالان بود

علیزاده: آمادگی ذهنی برای تکرار طلای کشتی قهرمانی آسیا را داشتم/ بنا مثل یک پدر شبانه روز در کنار ماست

علیزاده: آمادگی ذهنی برای تکرار طلای کشتی قهرمانی آسیا را داشتم/ بنا مثل یک پدر شبانه روز در کنار ماست
قهرمان وزن 87 کیلو کشتی فرنگی آسیا گفت: آمادگی ذهنی برای تکرار طلای کشتی قهرمانی آسیا را داشتم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ناصر علیزاده قهرمان وزن 87 کیلو کشتی فرنگی آسیا در مورد شروع کشتی‌اش اظهار داشت: 12-13 سال پیش کارم را در کشتی شروع کردم، من زاده چمستانم ولی در آمل کشتی را زیر نظر جعفر عرب‌زاده شروع کردم و بعد از آن در رده جوانان و بزرگسالان کارم زیر نظر عادل بالی‌تبار و بختیار نیا ادامه پیدا کرد.

وی با تاکید بر اینکه در هیچ رده سنی پیش از بزرگسالان، ملی‌پوش نشده بود، تصریح کرد: استارت کار من در تیم ملی، در رده سنی بزرگسالان بود و در هیچ رده سنی دیده نشده بودم. در لیگ برتر سال 99 که با تیم دانشگاه آزاد با سرمربیگری مجید رمضانی شرکت کردم، سرمربی تیم ملی من را دید و این  اولین باری بود که در 87 کشتی می‌گرفتم. کشتی‌های خوبی گرفتم و چند قهرمان بزرگ را شکست دادم و بنا به اردو دعوتم کرد. طی این دو سال در اردوها بودم و در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک هم شرکت کردم.

علیزاده که به تازگی مدال طلای آسیا را به دست آورده، در این خصوص تاکید کرد: بعد از آنکه در جام تختی اول شدم، سه مرحله اردو را برای حضور در قهرمانی آسیا پشت سر گذاشتیم. در مغولستان 3 دور کشتی گرفتم. کشتی دوم با حریف قزاقستان سخت بود. باتوجه به اینکه سال قبل هم طلای آسیا گرفته بودم، آمادگی ذهنی برای تکرار طلا را داشتم. حریفانم روی کشتی من کار کرده بودند و همین نفرات سال گذشته هم در قهرمانی آسیا حضور داشتند. قبل از مسابقات با محمد بنا روی کشتی‌ام کار کرده و چند تکنیک را به کارم اضافه کردیم. ما علاوه بر تمرین با مدعیان 87 کیلو، با کشتی‌گیران دو وزن بالا و پایین خودمان هم تمرین می‌کنیم، هادی ساروی، مهدی بالی و مهدی فلاح در 97 کیلو و پشتام و گرمسیری در 82 کیلو.

دارنده 2 مدال طلای قهرمانی آسیا با اشاره به حریفانش در اردوی تیم ملی گفت: علاوه بر من، حسین نوری و رامین طاهری که باتجربه‌های 87 کیلو هستند و من کنار آنها کسب تجربه می‌کنم، به همراه بادکان و شریفی در اردو هستند. همه برای رسیدن به دوبنده تیم ملی تلاش می‌کنیم و اگر صلاحدید کادرفنی این بود که من به قهرمانی جهان بروم، به مردم عزیز قول می دهم بهترین کشتی‌هایم را بگیرم و تا آخرین لحظه بجنگم تا برای کشورم افتخارآفرینی کنم.

این کشتی‌گیر مازندرانی در مورد تعویق بازی‌های آسیایی تصریح کرد: اگر بازیهای آسیایی برگزار می‌شد، یک تیم به چین می‌رفت و یک تیم به صربستان اما حالا ما فقط یک تیم ملی داریم و کار سخت شده‌. امیدوارم از بین ما 87 کیلوها هر کسی که به قهرمانی جهان می‌رود، کسب افتخار کند.

وی که میهمان برنامه امروز (24 اردیبهشت) دایره طلایی بود، درخصوص حمایت مسئولان از وی بعد از کسب دومین مدال طلای آسیا گفت: مردم که برایم سنگ تمام گذاشتند، از آنها سپاسگزارم. شرمنده‌ام و کردند خیلی استقبال گرمی از من داشتند، از مسئولان شهرم (چمستان) تشکر می‌کنم که به خانه ما آمدند. ما که انتظاری نداریم سلامتی‌شان را می‌خواهیم ولی یک موقع هم می‌شود حتی با یک شاخه گل یک قهرمان را شاد کرد. وظیفه ما هم این است که دل مردم را شاد کنیم.

علیزاده که خواهرش نیز سانداکار است و برای رسیدن به تیم ملی تلاش می‌کند، ضمن اشاره به امکاناتی که فدراسیون در مجموعه آزادی در اختیارشان قرار داده، عنوان کرد: همه چیز خوب است. از رئیس فدراسیون به خاطر تغییرات زیادی که در خانه کشتی ایجاد شده، تشکر می‌کنم. کار بزرگی انجام دادند، حس آنجا این است که در خانه خودمان هستیم و احساس تنهایی نمی‌کنیم. محمد بنا مثل یک پدر شبانه روز در کنار ماست و امیدوارم زحمات او و سایر مربیان تیم ملی را با مدالی خوش‌رنگ جبران کنیم.

انتهای پیام/

 


 

 

https://support.dana.ir/1838806
ارسال نظر
نظرات