printlogo


کد خبر: 1877942تاریخ: 1401/04/01 22:18
کشتی جام متئوپلیکونه| حسینوند طلا گرفت، رضایی برنز
کشتی جام متئوپلیکونه| حسینوند طلا گرفت، رضایی برنز
رقابت های بین المللی کشتی جام متئو پلیکونه بعنوان سومین مسابقات بین المللی رنکینگ اتحادیه جهانی، از امروز و با برگزاری مسابقات 7 وزن نخست کشتی فرنگی در شهر رُم ایتالیا آغاز شد که نمایندگان کشورمان در روز نخست این مسابقات به یک مدال طلا و یک مدال برنز دست یافتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست، این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم که با حضور 3 نفر و به صورت دوره ای برگزار می شود، محمد حسینوند پناهی در کشتی نخست با نتیجه 11 بر 7 فلورین تیتا از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 4 مغلوب ماکس نوری از آمریکا شد اما با توجه به شکست این کشتی گیر آمریکایی مقابل کشتی گیر کشور رومانی، حسینوند با توجه به کسب امتیاز فنی بیشتر، صاحب مدال طلا شد.

در وزن 67 کیلوگرم سجاد ایمن طلب در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مغلوب تیگران گالوستیان از فرانسه شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی از دور رقابت ها کنار رفت. محمدجواد رضایی دیگر نماینده کشورماندر این وزن پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مورتن تورسن از نروژ با نتیجه 2 بر 1 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مقابل حسرت جعفراف از آذربایجان با نتیجه 8 بر 3 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. رضایی در این دیدار با نتیجه 7 بر 2 نیکلاس اوهلن از سوئد را از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

در وزن 87 کیلوگرم حسین نوری در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر مهمتالی کوجوک عثمان از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل الکس کسیدیس از سوئد با نتیجه 9 بر 7 شکست خورد. و با توجه به راه نیافتن این کشتی گیر به دیدار فینال، نوری از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر ایگور آلوز دیگو از برزیل را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل نیکولاز کاخلاشویلی از ایتالیا با نتیجه 1 بر 1 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، به دیدار رده بندی رفت. بالی در این دیدار در مصاف با الکس زوکه از مجارستان با نتیجه 7 بر 4 مغلوب و پنجم شد.


فردا و در رقابت های سه وزن دوم 2 نماینده کشورمان به مصاف حریفان خود می روند که قرعه آن ها به شرح زیر است:

در وزن 77 کیلوگرم که 9 نفر حضور دارند، امین کاویانی نژاد پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف اولافسون از سوئد می رود.
در وزن 82 کیلوگرم که رقابت ها با شرکت 8 کشتی گیر برگزار می شود، رسول گرمسیری در دور نخست به مصاف کاتاراگا از مولداوی می رود و در صورت پیرزوی مقابل این حریف در دور بعد با برنده کشتی میان وودس از آمریکا و مافه زولی از ایتالیا مبارزه خواهد کرد.


لینک مطلب: https://support.dana.ir/News/1877942.html