printlogo


کد خبر: 1877605تاریخ: 1401/03/31 15:20
گالان: پیشنهاد عربستان را نپذیرفتم، ایران کشور دوم من است/ افشاریان: آینده خوبی در انتظار ناظران و داوران فوتسال خواهد بود
سمینار دانش افزایی پیش فصل ناظران داوری و داوران فوتسال برگزار شد
گالان: پیشنهاد عربستان را نپذیرفتم، ایران کشور دوم من است/ افشاریان: آینده خوبی در انتظار ناظران و داوران فوتسال خواهد بود
سمینار دانش افزایی پیش فصل ناظران داوری و داوران فوتسال با حضور رئیس بخش داوران فوتسال فدراسیون جهانی فوتبال برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، پدرو گالان رئیس بخش داوران فوتسال فدراسیون جهانی فوتبال و مدرس سمینار دانش افزایی پیش فصل ناظران داوری و داوران فوتسال اظهار داشت: از فدراسیون فوتبال برای دعوت من به این تشکر می کنم. پیش از این قرار بود تا به عربستان برای جام عرب ها بروم همانطور که می دانید کشورهای عربی هزینه های زیادی می کنند اما در زمان دعوت ایشان از من برای حضور در عربستان اعلام کردم که من در این زمان در کشور ایران به سر می برم و این دعوت را قبول نکردم. در واقع ایران کشور دوم من است، نه تنها همکار بلکه دوستان خوبی از ایران دارم.

وی در ادامه بیان کرد: اولین جام جهانی سال ۱۹۸۹بود و سال قبل درلیتوانی هم برگزار و دو کشور در جهان هستند که در تمامی ادوار جام جهانی تا کنون داور داشتنه اند. این دو کشور اسپانیا و ایران هستند و بایت این موضوع به شما تبریک می گویم. از کمیته داوران بخاطر اهمیت دادن به داوران و ناظران فوتسال تشکر می کنم. همانطور که می دانید بهترین موضوع برای داوران، آموزش اشت. شک نکنید بدون آموزش بهتر نمی شویم و پیشرفت حاصل نمی شود.

گالان اظهار داشت: تاکید می کنم که من خودم را از شما می دانم. بر همین اساس برای ارتقای دانش شما تلاش می کنم. همانطور که قبلا گفتم سال گذشته زمانی که فیفا برای جام جهانی جشن گرفت تنها پنج کشور دو نماینده در بخش داوری داشتند که یکی از آنها ایران بود. همچنین برای اولین بار در تاریخ جهان یک خانم قضاوت فینال را بر عهده داشت و ایشان هم از ایران بود. این حضور به چه معنا است؟ آیا اتفاقی است؟ من معتقدم چون به شیوه دقیق و درست کار می کنید این اتفاق رخ داده و نماینده داور بانوان ایران در بزرگترین رویداد و در مرحله فینال قضاوت می کند. البته من انتظار داشتم داوری از اروپا یا اسپانیا فینال را قضاوت کند.

وی در پایان گفت: از فدراسیون فوتبال و کمیته داوران بابت تمام مواردی که گفتم تشکر می کنم و این تشکر برای همه شما است که امیدوارم اهمیت و نقشتان را در خانواده فوتسال بدانید. تیم ملی فوتسال ایران در جهان و اسیا از سطح بالایی برخوردار است و داوران باید در این سطح باشند. شما در مسیر و جهت خوبی قرار دارید و در طی دو روز آینده باید علمتان را بیشتر کنید تا در بهترین شرایط قرار بگیرید.

 

*افشاریان: آینده خوبی در انتظار ناظران و داوران فوتسال خواهد بود

خداداد افشاریان رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مراسم افتتاحیه سمینار دانش افزایی پیش فصل ناظران داوری فوتسال آقایان اظهار داشت: من در کنار شما هستم تا به جامعه فوتسال خدمات بیشتری دهم. امیدوارم با در اختیار گذاشتن آخرین قوانین و اطلاعات در بخش ناظری، ناظران روز به روز در وضعیت بهتری قرار گرفته تا شاهد آینده ای مطلوب در این بخش برای داوران و مخصوصا فوتسال باشیم.

وی با تاکید بر این موضوع که احترام به پیشکسوت سرلوحه کار ما است، در ادامه بیان کرد: از اینکه در جمع پیشکسوتان داوری و ناظران حضور دارم بسیار خوشحالم. ما باید که احترام به پیشکسوت را سرلوحه کار خود قرار دهیم چرا که زحمت رشد و توسعه فوتسال بر گردن این عزیزان است.

افشاریان گفت: از دپارتمان داوران، کمیته فوستال و فدراسیون فوتیال تشکر می کنم چرا که در شرایط سخت با تلاش خود برای برگزاری این دوره تلاش کرده و اکنون شما عزیزان در کنار هم هستید تا آخرین علم روز دنیا را در بحث ناظران داوری فرا گیرید. از شما می خواهم که رفتار حرفه ای داشته باشید و هدفمند پیش روید تا آن چیزی که شایسته فوتسال است، به آن برسیم. در تمامی بخش ها سطح بندی می کنیم تا برای توسعه فوتسال گام برداریم و در نهایت به آینده موفق فوتسال کمک کنیم.

 

*جابری: قطعا امسال ماهیت لیگ فوتسال متغیر خواهد بود

آرش جابری سرپرست سازمان لیگ فوتسال اظهار داشت: از فدراسیون فوتبال و کمیته داوان به خاطر تلاش و برگزاری این دوره بعد از ۲ سال تشکر می کنم. همانطور که می دانید سازمان لیگ فوتسال ارتباط خوبی با کمیته داوران و فدراسیون داشته و بدون شک این هماهنگی می تواند به پیشرفت فوتسال کشور کمک شایانی کند.

وی ادامه داد: از تیرماه لیگ فوتسال آغاز می شود و امیدوارم شاهد لیگ متفاوتی باشیم. همانطور که می دانید کنفدراسیون فوتبال آسیا استانداردهای سالن برگزاری و موارد مختلفی را مطرح کرده که از این پس طبق پروتکل های اعلام شده، لیگ خود را برگزار خواهیم کرد.

سرپرست سازمان لیگ فوتسال در پایان گفت: حضور در این دوره برای تمامی شرکت کنندگان بسیار مفید و ارزشمند خواهد بود چرا که با علم به روز، به رشد و توسعه فوتسال کشور کمک می کنید.

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: https://support.dana.ir/News/1877605.html