کد خبر: 1877653
فرصت یک‌هفته‌ای کمیسیون امور داخلی برای تهیه گزارش سرقت از بانک ملی
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور گفت: در جلسه امروز این کمیسیون بانک ملی و بانک مرکزی موظف به تهیه گزارشی درباره وضعیت امنیتی شبکه‌های بانک ملی تا یک هفته آینده شدند تا با حضور وزیر اقتصاد بررسی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (سه شنبه 31 خرداد) این کمیسیون، اظهار کرد: ابعاد انتظامی و امنیتی سرقت اخیر از بانک ملی در جلسه امروز با حضور محمدرضا فرزین، مدیرعامل بانک ملی و سردار قنبری، رئیس پلیس آگاهی برگزار شد.

وی با انتقاد از عدم حضور وزیر اقتصاد در نشست امروز کمیسیون، علی‌رغم اهمیت موضوع مطروحه، تصریح کرد: ابعاد مختلف سیستم‌های امنیتی و انتظامی این سرقت در جلسه امروز بررسی شد، سیستم‌های امنیتی اشکال و ایرادهایی دارد که گزارش آن باید تهیه و برای ما ارسال شود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ادامه داد: در نهایت مقرر شد تمام ابلاغ‌هایی که شورای عالی امنیت کشور (شاک) برای بانک مرکزی و بانک ملی برای بانک‌ها ارسال کرده تا هفته آینده جمع‌آوری و به همراه اقداماتی که بانک ملی در راستای امنیت‌سازی انجام داده در قالب یک گزارش به کمیسیون امور داخلی کشور ارائه شود.

به گفته حدادی، یک هفته به مسؤولان نام‌برده فرصت داده شد تا همه اسناد و مدارک را به مجلس ارسال کنند. کمیسیون هفته آینده جلسه‌ای را با حضور وزیر اقتصاد در جهت بررسی این گزارش و مشکلات شبکه‌های امنیتی و ضرورت به‌روزرسانی آن‌ها برگزار خواهد کرد.

گفتنی است؛ در جلسه امروز از نیروی انتظامی و پلیس آگاهی به دلیل سرعت در کشف این سرقت تقدیر و تشکر شد.

انتهای پیام/