کد خبر: 1855498
کره شمالی چند راکت شلیک کرد
ارتش کره جنوبی از اقدام همسایه شمالی این کشور در شلیک چند راکت خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روسیا الیوم، ارتش کره جنوبی از اقدام همسایه شمالی خود در شلیک چند راکت که به نظر می‌رسد با موشک انداز پرتاب شده اند خبر داد.

بر اساس این گزارش، کره جنوبی اعلام کرد که ارتش این کشور در پی این اقدام سطح آمادگی و نظارت خود را افزایش داده و با همکاری ایالات متحده آمادگی مناسب خود را حفظ کرده است.

طبق اعلام شبکه تلویزیونی اس بی اس، این راکت‌ها احتمالاً با موشک اندازهای کلاسیک پرتاب شده اند چرا که مسافت کمتری را طی کرده و از موشک‌های بالستیک سرعت کمتری داشتند.

این در حالی است که رهبر کره شمالی ماه گذشته بر تقویت قدرت نظامی این کشور «برای نابودی دشمن» تاکید کرده بود. وی طی مراسم رژه بزرگی که به مناسبت سالگرد تأسیس ارتش این کشور برگزار شد، اعلام کرده بود که کره شمالی با حداکثر سرعت به تقویت نیروهای هسته‌ای خود ادامه خواهد داد.

کره شمالی اخیراً بر تعداد آزمایش‌های موشکی خود افزوده است. همزمان کره جنوبی، ژاپن و آمریکا نسبت به این مسئله ابراز نگرانی کرده و حتی در پاسخ به آن اقدام به شلیک موشک و برگزاری رزمایش هوایی مشترک کرده اند.

وزرای دفاع ژاپن، آمریکا و کره جنوبی بدون اشاره به تداوم اقدامات تحریک آمیز واشنگتن در شبه جزیره کره با انتشار بیانیه‌ای از توافقی خبر دادند که بر اساس آن رزمایش مشترکی را با ادعای واکنش به آزمایش‌های موشکی پیونگ یانگ برگزار کنند.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در حاشیه اجلاس «گفتگوی شانگری لا» در سنگاپور با وزرای دفاع ژاپن و کره‌جنوبی دیدار و در خصوص تحولات سه جانبه و منطقه‌ای گفتگو کرد.

در این دیدار وزیران ۳ کشور در خصوص برگزاری رزمایش مشترک نظامی در مواجهه ادعایی با آزمایش‌های موشکی کره شمالی از ابتدای سال جاری میلادی به توافق رسیدند.

انتهای پیام/