گروه : استانها
تحریم‌های دارویی مصداق بارز تروریسم اقتصادی است/ بیماران EB قربانیان شاخص تحریم‌های آمریکایی
"ایران اسلامی"؛ تنها کشوری که کدخدایی استکبار را زیرسؤال برده است/ فرار آمریکا از افغانستان شاهد زنده افول ابرقدرتی آمریکاست
تولید اولین راکتور اصلی طرح‌های متانول کشور در ماشین‌سازی اراک
حقوق بشر آمریکایی، فکاهی خنده‌دار اما دردآور؛

تحریم‌های دارویی مصداق بارز تروریسم اقتصادی است/ بیماران EB قربانیان شاخص تحریم‌های آمریکایی

تحریم‌های یک جانبه‌ای که به صورت نامشروع علیه یک کشور تحمیل می‌شوند مصداق بارز تروریسم اقتصادی است، اما هنگامی که این تحریم ها حوزه سلامت شهروندان را هدف بگیرد و به حوزه غذا و دارو گسترش یابد و سبب ایجاد درد و رنج، رعب و وحشت و یا نقض حقوق اساسی افراد شود، مصداق نقض حقوق بشر و تروریسم مستقیم است.
مدیرکل بنیاد هابیلیان:

دشمن با ترور به دنبال برهم زدن روابط ایران با کشورهای همسایه است/ اذعان رسانه‌های غربی به حمایت آمریکا و اسرائیل از گروه‌های تروریستی

هاشمی نژاد گفت: دولت سیزدهم با تغییر سیاست‌های خارجه و افزایش تعاملات با کشورهای همسایه اقدامات مثمره ثمری در جهت ناکارامدی تحریم‌ها برداشته است از این رو دشمن با اعمال سیاست ترور به دنبال برهم زدن روابط ایران با کشورهای همسایه است.
روایتی از شهادت مظلومانه یک دختر به دست منافقین؛

"منیره سیف" دختر ۱۷ ساله نهاوندی که به جرم انقلابی بودن در آتش کینه مدعیان حقوق بشر سوخت

شهید منیره سیف دختر ۱۷ ساله نهاوندی فقط به جرم انقلابی بودن درحالی‌که چند روزبه ازدواجش مانده بود در ۱۲ شهریور سال ۶۰ به طرز وحشیانه‌ای در آتش کینه منافقین کوردل سوخت و اسمانی شد.
گزارشی از یک کار خوب؛

"ملک فالیز" آسارا، روستایی که جاجیم‌بافی را در البرز احیاء کرد/ اشتغال بدونِ مهاجرتِ ۱۲ زن خانه‌دار با یک هنر ۶ هزار و ۵۰۰ ساله

تار و پودی از جنس رنگ، نقش و اصالت از میراث کهنی به نام جاجیم این روها در روستای ملک فالیز آسارا همچنان خودنمایی می کند.
مروری بر جنایت‌های آمریکا علیه مردم زنجان؛

زنجان؛ همراه نظام از انقلاب تا دفاع از حرم/ از شهادت دانش‌آموزان بی‌گناه مدرسه بینش تا همرزم شهید سلیمانی

مردم استان زنجان همواره پای ثابت جانفشانی و ایستادگی در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب بوده و در این مسیر از جنایت‌های مستقیم و غیرمستقیم آمریکا نیز بی‌نصیب نمانده‌اند که تقدیم شهدای ترور و مدافع حرم نمونه‌ای از آن است.
رشد چشمگیر صادرات پوشاک در سال ۱۴۰۰؛

احیای حضور ایران در بازار منطقه؛ بهترین کمک دولت به صنعت پوشاک/ توجه به تولیدات داخلی، تنها انتظار تولیدکنندگان از مردم

اگرچه در سال های گذشته صنعت پوشاک با رکود سنگین و غول واردات و قاچاق زمین‌گیر شده بود اما از سال ۱۴۰۰ بار دیگر شاهد رشد صادرات در این بخش بودیم؛ اکنون وقت آن رسیده که مسئولان ذیربط در این زمینه به خط شوند و برای نجات بازار پوشاک چاره اندیشی کنند.
در میزگردی با حضور کارشناسان مطرح شد؛

"ایران اسلامی"؛ تنها کشوری که کدخدایی استکبار را زیرسؤال برده است/ فرار آمریکا از افغانستان شاهد زنده افول ابرقدرتی آمریکاست

کارشناسان سیاسی و اساتید دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه آمریکا خانمان سوزترین جنگ های دنیا راه انداخته است، گفتند: "ایران اسلامی"؛ تنها کشوری که کدخدایی استکبار را زیرسوال برده است.
در اوج تحریم‌ها رقم خورد؛

تولید اولین راکتور اصلی طرح‌های متانول کشور در ماشین‌سازی اراک

به همت مهندسان و متخصصان شرکت مادر تخصصی ماشین‌سازی اراک اولین راکتور اصلی طرح‌های متانول کشور با نام Secondary Reformer R-۲۰۰۴ طراحی و ساخته شد.
کارشناس مسائل بین الملل:

ایران برای دریافت غرامت حاصل از تحریم اقدام کند/ اروپا به دنبال نتیجه مذاکرات

مصطفی خوش چشم گفت: ایران باید پس از طی کردن مراحل مذاکرات، حصول امتیازات در حوزه های تحریم، راست آزمایی و ضمانت به دنبال دریافت غرامت آسیب های حاصل از تحریم ها باشد.
با حضور رئیس و نایب رئیس کمیته ملی المپیک؛

عسکری مدال طلای بازیهای آسیایی خود را تقدیم موزه ملی ورزش کرد

با حضور رئیس و نایب رئیس کمیته ملی المپیک، فریبرز عسکری مدال طلای بازیهای آسیایی خود را تقدیم موزه ملی ورزش کرد.
بر اثر جراحات ناشی از سانحه تصادف؛

"پروفسور ستاره" دانشمند برتر جهان اسلام چهره در نقاب خاک کشید

پروفسور محمدرضا ستاره یکی از چهره های برتر علمی جهان، نابغه فیزیک کشور و عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان در اثر جراحت ناشی از سانحه رانندگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
کارنامه سیاه یک مدعی؛

ترور، تحریم و جنایت در منطق آمریکا حقوق بشر محسوب می‌شود!/ حقوق بشر آمریکایی بی اعتبارتر از هر زمان

بازخوانی ماجراهای پرفراز و نشیب جنایات آمریکا علیه ملت ایران و حتی سراسر دنیا، لیست سیاهی را در مقابل چشمان هر انسان آزاده‌ای قرار می‌دهد که بی‌درنگ نام آمریکا در آن به‌عنوان بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان برجسته می‌شود.
عضو کمیسیون آموزش مجلس:

تنها ۳ درصد از ایده‌های خلاق به صنعت راه می‌یابند

محمد وحیدی با تأکید براینکه در دنیا تنها ۳ درصد از ایده‌های خلاق به صنعت می‌رسد، گفت: تحکیم پایه دانش بنیان نیازمند استفاده از ظرفیت‌های دانش آموزی و دانشجویی است.
برگی از دفتر سیاه حقوق بشر آمریکایی؛

۶ شهید؛ سهم سراوان از هشتمین حادثه مرگبار هوایی تاریخ+تصویر

۶ شهروند سراوانی در حادثه حمله ناو آمریکایی به ایرباس ایرانی در سال ۶۷ به شهادت رسیدند.
پهناورترین استان کشور؛ رکورددار تصادفات جاده ای؛

کابوس مرگ در جاده‌های جنوب شرق می‌تازد/ ۱۹۲۲ کشته و مجروح دستاورد جاده‌های ناایمن در سیستان و بلوچستان

پهناورترین استان کشور که پایین‌ترین سرانه بزرگراه‌ها را دارد، متاسفانه در ۱۰۰ روز گذشته با هزار و ۹۲۲ کشته و مجروح، کابوسی تلخ برای مردم این خطه به بار آورده است.
اخبار بیشتر